Hlavná stránka » Zahraničie

Zahraničie

Neo-euronacisti vyhlásili vojnu vlastným občanom- Boj španielskych baníkov s políciou za naše práva

11
Momentálne prebiehajú v Španielsku protesty. Protestuje sa proti vládnym škrtom najmä v zdravotníctve a školstve, ale aj iných sektoroch. V podstate je situácia taká, že zdravotnú starostlivosť a bežné vzdelanie si budu môcť dovoliť len ľudia s vysokým príjmom, bežný ľudia vďaka týmto škrtom nemajú šancu. Najprv prebiehali mnohotisícové v mestách, na námestiach a protestovalo sa, no ľudia usúdili, že to nemá cenu. Preto sa protesty pracujúcej vrstvy presunuli na dediny, na čo vláda reagovala tak, že poslala 1300 ťažkoodencov, ktorí majú situáciu “vyriešiť”. ...Viac »

Nacistické korene bruselskej EÚ

11
Čo ste sa vždy chceli o bruselskej EU dozvedieť, ale nik sa vám to neopovážil otvorene povedať! Recenzia knihy: NACISTICKÉ KOŘENY ‚BRUSELSKÉ EU‘ Kdo považuje zde zobrazenou titulní stránku knihy za urážející, svůj názor po jejím přečtení zaručeně změní. Váha důkazů je natolik drtivá, že o oprávněnosti hákového kříže na tomto místě nemůže být sebemenší pochyby. ...Viac » Spoločný blok-http://www.spolocnyblok.org/?p=4057

Kapitalizmus sa musí zmeniť, vyzývajú laureáti Nobelovej ceny

11
Na zmenu svetového usporiadania vyzval aj Lech Walesa, bývalý poľský prezident a bojovník proti komunizmu. "Tento kapitalizmus - ak ho nezlepšíme a nezreformujeme - neprežije toto storočie," vyhlásil vo svojej materinskej poľštine na pôde Univerzity v Illinois. "Samozrejme, že musíme zachovať slobodnú trhovú ekonomiku a súkromné vlastníctvo. Ale musíme odstrániť krivdy, ktoré sa dejú," vyhlásil v narážke na sociálne nerovnosti. "Musíme nájsť prácu pre každého. Ak sa nám to nepodarí, začne sa revolúcia," dodal ... Viac »

Protestný pochod v Břeclavi

11
Protestný pochod v Břeclavi za 15-ročného chlapca, ktorého uplynulú nedeľu večer v centre mesta brutálne zbila trojica Rómov. Znepokojení demonštranti niesli transparenty s nápismi „Radnice spí Cigán vraždí“, „Zastavne cikánsky teror“. .. Viac »

Máme holé ruce, zadky už také!

11
PRAHA - Praha zažila jednu z největších demonstrací od roku 1989. Václavské náměstí se zcela zaplnilo, protestovat proti vládě Petra Nečase přišlo podle odborářů přes 100 tisíc lidí. Demonstranti požadovali konec vlády, padaly i výzvy ke generální stávce... Viac »

Kandidátka Národného frontu(FN) Marine LePen v prezidentských voľbách získala 18,1 percenta

11
Prekvapením je slušný zisk kandidátky krajne pravicového Národného frontu (FN) Marine LePenovej, ktorú podporilo 18,1 percenta voličov. Víťazom prvé kola nedeľňajších francúzskych prezidentských volieb sa definitívne stal kandidát socialistov Francois Hollande.

Jak se upírská chobotnice Goldmana Sachse zmocnila Evropy

11
Evropské lodi se zmocnili Goldman Sachs a finanční technokraté. Demokracie byly vyhozena z okna, to vše ve jménu udržení nezávislosti centrální banky, Evropané jsou v moci bandy finančních pirátů a zbytek světa k tomu nemá daleko. Viac »

Günter Grass: Čo musí byť povedané

11
Tento text sme uverejnili, pretože, presne ako za komunistickej totality, všade nájdete jeho kritiku, a skoro nikde jeho originál. Táto malá báseň držiteľa Nobelovej ceny je pekná ukážka toho, ako málo stačí na privedenie totality do varu. Je to dôkaz toho, v akej politickej neslobode žijeme. Viac »

  • Print Friendly and PDF
Facebook
„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde