Hlavná stránka » aktuality

Aktuality

Je Slovensko súčasťou korporatívneho fašizmu?

Čoraz častejšie sa ozývajú hlasy prirovnávajúce politický systém na Slovensku po novembri 1989 k poslednej fáze kapitalizmu - korporatívnemu fašizmu. V USA na toto skryté nebezpečenstvo a hrozbu upozorňoval prezidentský kandidát vo voľbách v USA v roku 2008 Ralph Nader. Bývalý disident a signatár Charty 77 Vladimír Pavlík a bývalý emigrant Rudolf Vaský, ako jediní našli odvahu otvorene poukázať na spoločné znaky nastupujúceho fašizmu z čias Musolíniho, či nacizmu socialistu Hitlera a navonok skrytého sofistikovaného ekonomického fašizmu, aký na Slovensku vytvorili finančné korporácie a skupiny, ktoré ovládli ekonomiku a politiku počas tzv. transformácie komunistického reálneho socializmu na kapitalizmus. Nemožno síce priamo porovnávať obete z čias svetového vojnového konfliktu s obeťami z čias mieru.  Ľudské utrpenie  a bieda sú však vždy rovnaké, či sa jedná o vyvraždených v koncentračných táboroch, gulagoch, alebo obete sociálnych samovrážd, nemajetných zomierajúcich len preto lebo štát nemá na lieky, či zamrznutých bezdomovcov na uliciach.

Nader označuje Spojené štáty za "korporatívny fašizmus"

Nezávislý americký prezidentský kandidát Ralph Nader na predvolebnom stretnutí v Berkeley popísal súčasnú americkú vládu a ekonomický systém Spojených štátov ako "korporatívny fašizmus".
"Žijeme v krajine, ktorej demokracia sa dávno začala rúcať. Rozsah korporatívnej kontroly teraz už dosiahol úroveň korporatívneho fašizmu. My tu nemáme ekonomický systém kapitalistický; to je korporatívny fašizmus. Korporatívna moc porušuje všetky hlavné zásady kapitalizmu", povedal.
Ďalej vysvetľoval, že veľké korporácie si kupujú politikov a prostredníctvom svojich lobistov píšu zákony, takže majú Capitol v hrsti. Vláda im udeľuje milióny v subvenciách a iné sumy, pritom 68 korporácií vôbec neplatí federálnu daň. A korporatívny fašizmus nepanuje len v americkej ekonomike a politike, ale aj v iných aspektoch života; napríklad rozhodujú aj o tom, čo si ľudia majú myslieť. "Všetci máme za sebou skomercializované detstvo, preto zmýšľame korporatívne. Dostáva sa nám korporatívneho vzdelania", povedal.
Ďalej sa posťažoval, že "kedysi bolo možné bojovať proti vplyvu korporácií priamo vo Washingtone, ale dnes sú korporácie už také mocné, že je to nemožné. Korporácie sa z nás len smejú. Provokatívne nás vyzývajú, len aby sme skúsili pripraviť ich o moc".
Pokiaľ ide o rozdiel medzi republikánmi a demokratmi, Nader hovorí, že v tomto prípade máte na výber len medzi hrozným a strašným. Vyzval voličov nevoliť niektorého kandidáta len kvôli tomu, že sa im zdá byť o niečo lepší, pretože v tom prípade sa stanú obeťami.
Ale podľa neho nie je príliš neskôr zmeniť veci k lepšiemu. Lenže to si bude vyžadovať zmenu myslenia. Vyzval Američanov, aby sa obrátili jeden k druhému, začali byť aktívni a zorganizovali sa. A potom kládli požiadavky. Musia sa premeniť na "tvrdých občanov", ktorí sú odolní, dobre informovaní a schopní udrieť späť. ...
Jonathan Nack: "Nader calls U. S. ´corporate fascism´"
http://www.youtube.com/watch?v=tsPGHBLcLtc
http://consumerist.com/2008/03/interview-ralph-nader-says-were-living-under-corporate-fascism.html

Slovenskí fašisti z vysokej politiky

http://necenzurovane.sk/10/rozsudok.html

Prečo fašizoidný Figeľ neprekáža SME, Plus 7 dní, KDH, farizejom zo židovských náboženských obcí a im podobným?

http://necenzurovane.sk/10/figel.html
Fašistické hyeny z vysokej politiky http://necenzurovane.sk/10/vakcina.html

 

Rudolf Vasky:varoval som ešte v roku 1998:
vstup do EÚ je idiotina a kriminálne šialenstvo


Podstata je že nás skúpili za pár šupiek ako som varoval a spravili z celého Národa poskov, sluhov, komorníkov, špicľov, nohsledov, bírešov a paholkov

- pre zahraničných výrobcov,

- pre zahraničných producentov,

-pre zahraničných podnikateľov !

A teraz nám tu z ich milosti dávajú cestoviny a múku aby sme nehladovali !

Urobili z celého Slovenského Národa polo- retardovaných idiotov !!!

Teraz sa z tohoto polo-retardovaného idiotstva dostaneme iba ozajstnou krvavou revolúciou !

Rudolf VaskýHrozné odhalenie, sú to všetci špinavé, zlomyseľné a zločinecké Fašistické svine !

http://www.thoughts.com/johnybgood/hrozn-odhalenie-s-to-vetci-pinav-zlomysen-a-zloineck-faistick-svine-
  • Print Friendly and PDF
Facebook
„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde