Hlavná stránka » vyhlásenia

Vyhlásenia

Generálna prokuratúra SR svojím návrhom zrušiť zákon o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek opäť potvrdila, že je poslušnou slúžkou a poníženou prostitútkou vládnej moci

(Vyhlásenie platformy Nezávislé Slovensko - Národný blok)

 Generálna prokuratúra SR na podnet Slovenskej lekárskej komory 25.6.2012 požiadala Ústavný súd SR o pozastavenie účinnosti zákona o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek. Z odôvodnenia návrhu prvého námestníka GP SR Ladislava Tichého vyplýva, že zákon nie je v súlade s ústavou, pretože neexistujú podmienky jeho vykonateľnosti pre nedostatok financií na pokrytie zvýšenia platov sestier. V záujme ochrany ústavnosti podľa GP SR nemožno prihliadať iba na formálnu stránku veci, ale aj na to, či existujú aj reálne podmienky na vykonateľnosť takéhoto zákona.
           
          GP SR týmto, v demokratických a civilizovaných krajinách, bezprecedentným postupom opäť preukázala, že vždy prisluhovala najorganizovanejšej zločineckej a zlodejskej profesii, akou sa po Novembri 1989 stala vysoká politika na Slovensku. Arogantne a cynicky dala facku všetkým zdravotným sestrám, bez ktorých by zdravotníctvo nemohlo existovať a 250 000 občanom, ktorí podpísali petíciu s ich požiadavkami.
           
          Na základe postupu GP SR možno spochybniť nielen právny systém na Slovensku ale aj samotnú ústavu Slovenskej republiky, pretože tá taktiež prihliada iba na formálnu stránku veci, ale nie na to, či existujú aj reálne podmienky na vykonateľnosť jej ustanovení. Ústava totiž formálne zaručuje každému právo na dôstojný život, zdravotnú starostlivosť a rovnosť pred zákonom, pričom vôbec nezohľadňuje či existujú aj reálne podmienky na jej dodržiavanie.
           
          Generálna prokuratúra SR a Ústavný súd SR doposiaľ vždy zbabelo prisluhovali každej zločineckej a zlodejskej vládnej garnitúre, ktorá sa na Slovensku striedala pri moci. Jej bývalý generálny prokurátor Trnka kritizoval prijatie zákona o preukazovaní pôvodu majetku s tým, že je  protiústavný. Osobne sa zasadil o prepustenie zbojníka Jozefa Majského z vyšetrovacej väzby v kauze nebankových subjektov a zakázal zverejnenie tzv. Mečiarovho CD s databázou klientov nebankoviek, medzi ktorými boli prominenti z vysokej politiky.

Rovnako bola GP SR pasívna k zločinom komunizmu, vrátane usmrtených na hraniciach v rokoch 1948-1989. V čase vlády Vladimíra Mečiara sa dokonca stala súčasťou zločineckej skupiny Lexa – Vaľo – Hudek - Vlachovský, ktorá sa podieľala na zakrývaní štátneho terorizmu.

GP SR nikdy nezaujímali rozkradnuté miliardy po Novembri 1989, kvôli ktorým dnes nie sú peniaze na mzdy aj pre zdravotné sestry. Svoju nečinnosť pri prešetrovaní ekonomických zločinov, vrátane prijatia zákona o trestnej zodpovednosti právnických osôb a prijatia  účinných opatrení na navrátenie rozkradnutého majetku do vlastníctva štátu, si dnes GP SR kompenzuje na rušení zákona o minimálnych mzdách úbohých zdravotných sestier, ktoré nenesú žiadnu vinu na rozkradnutí a strate suverenity slovenskej ekonomiky. Všetko nasvedčuje tomu, že urobili špinavú robotu za neoboľševický a štátno-teroristický politický subjekt Smer-tzv. sociálna demokracia a dali jasne najavo, že sú súčasťou organizovaného politicko-ekonomického zločinu na najvyššej úrovni.

                                   Vladimír Pavlík:  Nezávislé Slovensko - Národný blok           

  • Print Friendly and PDF
Facebook
„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich