Hlavná stránka » Cigánska kriminalita

Ľudia v ohrození

Protestné zhromaždenie proti cigánskej agresivite v Spišskom Podhradí


Výzva na založenie občianskeho združenia s celoslovenskou pôsobnosťou

V sobotu, 30. júna, o 15.00 hod., na námestí v Spišskom Podhradí, vyše 200 zúčastnených, za účasti TV TA3, STV, Potranského kuriera a ďalších médií, protestovalo proti agresivite cigánskeho etnika, páchanej na majoritnom obyvateľstve.
Zvolávatelia upozornili na neúnosnú situáciu spojenú s nárastom násilnej trestnej činnosti, ohrozujúcej životy a bezpečnosť občanov zo strany skupín neprispôsobivých asociálov, na porušovanie základného práva na ochranu života a zdravia a na príčiny tejto dlhodobo neudržateľnej situácie.

Na protestnom zhromaždení bola prezentovaná výzva:

  • na založenie Občianskeho združenia na ochranu práv občanov pred neprispôsobivými asociálmi s celoslovenskou pôsobnosťou
  • žiadosť adresovaná vláde SR na  vypracovanie analýzy a prognózy demografického vývoja na Slovensku v horizonte 20-50 rokov vo vzťahu k cigánskemu etniku.

V príhovoroch vystúpili, občiansky kandidát na prezidenta SR Vladimír Pavlík, bývalý politický väzeň František Bednár, mestský policajt Marián Mišún,  Oskar Dobrovodský z Malaciek a Michal Buchta z občiasnkého združenia Slovenská Pospolitosť.

Koncom mája, v Spišskom Podhradí, cigánsky gang bezdôvodne napádal zákazníkov miestnych barov a rovnako motivovaný útok sa odohral 11.6.2012 aj v Spišskej Belej. Na protestné zhromaždenie sú pozvaní všetci občania, bez ohľadu na politickú príslušnosť, ktorým nie je ľahostajná situácia našich spoluobčanov, žijúcich v ohrozených regiónoch Slovenska.

Platforma Nezávisle Slovensko-Národný blok plne podporila, medzinárodným dohovormi a základnou listinou ľudských práv a slobôd garantované právo, postaviť sa na odpor proti každému kto tieto práva upiera.
Návrh na založenie Občianskeho združenia na ochranu práv ohrozených občanov-príhovor F. Bednára


Videoreportáž z protestu pod Spišským hradomSpišské Podhradie 30.06.'12 (reportáže pre TA3)
http://www.youtube.com/watch?v=_bpmFmj3gHQ&feature=youtu.be


Ohlasy:
Spišiaci protestovali proti rómskemu teroru, už nevládzu
http://m.webnoviny.sk/slovensko/ludia-na-spisi-protestovali-proti-rom/515311-clanok.html

Na Spiši sa protestovalo proti agresivite neprispôsobivých obyvateľov
http://www.ta3.com/clanok/1001737/na-spisi-sa-protestovalo-proti-agresivite-neprisposobivych-obyvatelov.html

V Spišskom Podhradí protestovali proti rómskemu násiliu
http://www.teraz.sk/regiony/v-spisskom-podhradi-protestovali-proti/14088-clanok.html

STV1 30.6.2012 Protest proti neprispôsobivým ľuďom
http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-stv?id=49655&date=2012-06-30§ion=26227


Podtatranský kurier-http://www.podtatransky-kurier.sk
http://www.topky.sk/cl/100370/1312393/Dalsi-gang-na-vychode--Grazli-v-baroch-mlatili-ludi-hlava-nehlava-

Ďalší gang na východe: Grázli v baroch mlátili ľudí hlava nehlava!

SPIŠSKÉ PODHRADIE/BRATISLAVA – Podgurážení mladíci zo Spišského Podhradia si to včera namierili do miestnych barov s cieľom pobiť sa. Náhodných hostí bili hlava nehlava a v baroch po nich ostala poriadna spúšť.

„Podarený“ štvorlístok si v prvom z barov vyhliadol štyroch hostí, ktorých jeden z nich začal biť polmetrovým dreveným hranolom. Ostatní sa k nemu pridali kopancami a údermi. Opilci popritom stíhali prevracať stoličky, zhadzovať poháre, pričom jeden zo skupinky kričal: „Nastala nová éra Holubovcov,“ uviedol pre Topky prešovský policajný hovorca Daniel Džobaník.
Po prvom vyčíňaní sa mladý gang presunul do ďalšieho baru, kde sa desivý scenár zopakoval. V tomto prípade si okrem hostí vybíjali zlosť aj na personáli, odnieslo si to zariadenie baru. Policajti ešte v ten večer grázlov zadržali a tí poputovali do väzenia.

http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/c/6399620/v-spisskom-podhradi-v-baroch-vycinal-gang.html

V Spišskom Podhradí v baroch vyčíňal gang
http://www.topky.sk/cl/100370/1313594/Utoky-Romov-sa-stupnuju--V-spisskej-krcme-mlatili-ludi-bejzbalkami

Útoky Rómov sa stupňujú: V spišskej krčme mlátili ľudí bejzbalkami


BRATISLAVA/SPIŠSKÁ BELÁ – Brutálny útok Rómov zažili včera zákazníci krčmy Srdiečko v Spišskej Belej. Nepríčetní bitkári začali zákazníkov tĺcť drevenými bejzbalovými pálkami hlava nehlava. Traja muži po incidente skončili v nemocnici.


Ozval sa nám čitateľ, ktorý tvrdí, že útočníkmi boli Rómovia z osady, ktorí bejzbalovými pálkami zdemolovali celú krčmu a zranili niekoľkých ľudí. Nevinní zákazníci, ktorí boli svedkami brutálnej bitky, postávali po útoku pred pohostinstvom a do reči im nebolo. Rómski agresori sa im to totiž mali vyhrážať.
Podľa Tv Joj mala skupinka výtržníkov z miesta ujsť, no policajtom sa ich ešte v tú noc podarilo zadržať a skončili v putách. Nešťastníci, ktorí po krvavej bitke skončili v nemocnici, mali okrem iných poranení aj tržné rany na hlave. Je teda zrejmé, že vandali mierili svoje údery na hlavy vystrašených štamgastov.
Útok zrejme vyprovokoval zákazník Srdiečka, ktorý sa priznal, že jedného z osadníkov z Rakús provokoval. Ten potom zavolal svoj bitkársky gang a v krčme začalo peklo. Privolaní Rómovia prišli do krčmy autami, pričom v jednom z nich polícia našla drevenú násadu na lopatu, ktorou zrejme skupinka útočila. Po ataku skončila rómska banda v rukách polície a trest za vyčíňanie v krčme ich pravdepodobne neminie.

Súvisiacé články

http://www.topky.sk/cl/11/1311195/Ferovka-po-romsky--Tridsat-opilcov-sa-vrhlo-na-dvoch-policajtov-

Vrazi slovenského kickboxera: Dva se smáli, jeden litoval
Vražda kickboxera: To jsou zbabělci, kteří ho ubili, tvrdí policie
Smrt reprezentačního kickboxera (†33): Promluvila policie i bratr ubitého!
Šokující foto mrtvého kickboxera (†33): Vrazi tělo hodili do příkopu
Kickboxera (†33) umlátili na diskotéce: Poslední foto před smrtí

  • Print Friendly and PDF
Facebook